Sondy "igły" Pico TA008 służą do wpinania się w tył złączek i wtyczek. Dzięki swojej konstrukcji nie wyginają się we wszystkie strony aczkolwiek da je się ugiąć przy użyciu siły. TA008 są najmniejszymi sondami umożliwiającymi wpięcie się we wtyczkę. Jak wiadomo, złączki od strony kabli najczęściej są izolowane gumką, przez którą ciężko się przebić domowymi sposobami. TA008 pozwala to zrobić bardzo szybko i sprawnie.

TA008 jest także sondą umożliwiającą przebicie kabla
Dzięki swojej wielkości, zastosowania twardego materiału, z łatwością przebija się przez izolację kabla zostawiając niewielką dziurkę.

TA008 można samemu naprawiać
Co najlepsze, igły można samemu naprawiać. Niejeden diagnosta zetknął się z problemem wpinania się we wtyczki, gdy wszelkie domowe sposoby zawodziły, druty się wykrzywiały a do tego było ciężko je podłączyć pod oscyloskop czy miernik. Do tego łamały się po krótkim czasie i tępiły. Sprawa z TA008 ma się całkiem inaczej, do zestawu sond dołączony jest zestaw naprawczy zawierający dodatkowe szpilki i śrubki. Do ich naprawy wystarczy mały śrubokręt i po problemie, mamy sondę jak nową.

W zestawie znajduje się:

  • 5 Sond ze złączem typu "banan" (grubość igły 0.9mm)
  • 2 Sondy większe i grubsze ze złączem typu "banan"
  • 5 Dodatkowych śrubek
  • 25 Dodatkowych igieł
  • Pudełko

 

Nr katalogowy: TA008