Oscyloskopy z rodziny PicoScope 3000 mają odpowiednią wydajność aby sprostać zadaniom które do tej pory były domenom tradycyjnych oscyloskopów stacjonarnych - od projektowania i prac badawczych do zastosowań w edukacji, serwisie czy naprawach. W odróżnieniu do oscyloskopów stacjonarnych PicoScope jest odpowiednio mały i lekki aby zabrać go ze sobą. PicoScope łatwo mieści się w torbie na laptopa.

Jest idealnym narzędziem dla inżyniera czy serwisanta będącego ciągle w drodze. Zabranie go na badanie w terenie też nie będzie problemem. Zasilanie przez port USB powoduje że możesz go zabrać wszędzie tam gdzie zabierasz swój komputer.

Oscyloskopy rodziny PicoScope 3400 wyposażone są w szybki interfejs komunikacji szeregowej w standardzie USB 2.0, a dwa najnowsze modele w interfejs USB 3.0 - jako pierwsze na świecie. Ponad to oscyloskopy PicoScope 3400 wyposażono w duży bufor pamięci. Oferują imponujące częstotliwości próbkowania oraz szerokie pasmo analogowe. Oscyloskopy komputerowe PicoScope po podłączeniu do komputera poprzez interfejs USB wykorzystują w pełni funkcje, które on oferuje, szybkie przetwarzanie danych, duży czytelny ekran i znany z systemu operacyjnego Windows graficzny interfejs użytkownika. Jeśli ktoś szuka oscyloskopu, który oferuje nieprzeciętną wydajność i łatwość użycia, oscyloskopy rodziny PicoScope 3400 są dla niego najlepszym wyborem. Oscyloskopy PicoScope dostarczane są z oprogramowaniem PicoScope 6 (oscyloskop + analizator widma). Oscyloskopy tej rodziny są idealnym narzędziem pomiarowym w laboratorium jak i w terenie. Wysoka wydajność, łatwość użycia i mobilność – w niskiej cenie.

Szerokie pasmo analogowe i wysoka częstotliwość próbkowania. Oscyloskopy PicoScope 3403D, 3404D, 3405D oraz 3406D posiadają pasmo przenoszenia od 60 do 200MHz oraz dużą częstotliwość próbkowania w czasie rzeczywistym równą 1 GS/s niedostępną do tej pory w oscyloskopach przenośnych USB. Wykorzystując tryb ETS (Equivalent Time Sampling) sygnały okresowe może próbkować z częstotliwością równą 10 GS/s. Oczywiście, duża częstotliwość próbkowania jest mało użyteczna bez dużego bufora pamięci.

Duży bufor pamięci. Wszystkie oscyloskopy cyfrowe gromadzą dane w wewnętrznym buforze pamięci. Im większy bufor tym dłużej oscyloskop może gromadzić dane bez ograniczania częstotliwości próbkowania. Oscyloskopy rodziny PicoScope 3400 oferują bufor o rozmiarze od 64 Mega próbek w PicoScope 3203D do 512 Mega próbek w PicoScope 3406D. Dzięki tak dużemu buforowi oscyloskopy Pico mogą próbkować z dużą częstotliwością nawet na długich podstawach czasu. Większość oscyloskopów z tego samego przedziału cenowego co PicoScope 3406, wyposażona jest w bufor pamięci o wielkości poniżej 32 kB. PS3204D z 128 MB pojemności pamięci może zachować kilka tysięcy razy więcej danych, umożliwiając w ten sposób przechwycenie złożonych przebiegów. Raz przechwycony przebieg, może zostać ponownie odczytany w oprogramowaniu PicoScope 6. Obraz może być do 2000 razy powiększony – pozwalając na zbadanie najmniejszego szczegółu przebiegu.

Odpowiednia wydajność. Inne oscyloskopy oferują równie wysoką maksymalną częstotliwość próbkowania w czasie rzeczywistym, jednak bez wewnętrznego bufora o odpowiednio dużej pojemności nie są w stanie próbkować z maksymalną częstotliwością na długich podstawach czasu. Czterokanałowe oscyloskopy Pico Technology posiadają bufory o wielkości do 128 Mega próbek, dzięki czemu mogą próbkować z maksymalną częstotliwością nawet na długich podstawach czasu. Na przykład model PicoScope 3406B może próbkować z częstotliwością 1 GS/s na podstawie czasu ustawionej z w przedziale od 500 ps / podziałkę do 10 ms / podziałkę.

Rejestracja sygnałów mieszanych. Oscyloskopy sygnałów mieszanych MSO jednocześnie posiadają dwa kanały analogowe i 16 kanałów cyfrowych. Wejścia cyfrowe oscyloskopu PicoScope 3200 MSO mogą być wyświetlane pojedynczo lub w dowolnych grupach, których wartości mogą być wyświetlanie w formie binarnej lub dziesiętnej. Poziom napięcia sygnału logicznego może być zdefiniowany niezależnie dla każdego 8-bitowego portu w zakresie od -5V do +5V. Wyzwalanie na kanałach cyfrowych może być wywołane przez dowolny wzorzec bitowy. Zaawansowane wyzwalanie logiczne można ustawić dla kanałów analogowych, kanałów cyfrowych, lub analogowych i cyfrowych jednocześnie..

Wbudowany generator przebiegów. Oscyloskop USB PicoScope 3400 może wygenerować przebieg prostokątny o stałej częstotliwości 1 kHz aby skompensować sondę. Generator przebiegów wbudowany w oscyloskopy PicoScope 34xxD umożliwia wygenerowanie sinusa, przebiegu prostokątnego i trójkątnego o częstotliwości regulowanej do maksymalnie 1 MHz. Użyteczną funkcją jest możliwość przemiatania częstotliwości która w połączeniu z funkcją peak hold w analizatorze widma umożliwia szybkie testowanie odpowiedzi pasma w filtrach i wzmacniaczach.

Możesz ufać temu co widzisz. Większość oscyloskopów budowana jest pod kątem obniżenia ceny, natomiast oscyloskopy Pico Technology projektowane są w taki sposób, aby zrealizować założoną wcześniej specyfikację na jak największym poziomie. Precyzyjne rozmieszczenie elementów na płytce PCB, odpowiednie prowadzenie masy i ekranowanie znaczenie redukuje poziom szumów, przesłuchów i zakłóceń harmonicznych. Lata doświadczenia w projektowaniu pozwoliły znacznie poprawić odpowiedź impulsową i płaskość pasma przenoszenia.

 

Parametry serii PicoScope 3000

  • Pasmo (-3 dB) :
    • 3403D - 50 MHz
    • 3404D - 70MHz
    • 3405D - 100MHz
    • 3406D - 200MHz
  • Rozdzielczość pionowa: 8 bitów
  • Próbkowanie 1GS współdzielone między aktywne kanały
  • Czułość wejściowa: 10 mV/div do 4V/div (10 pionowych podziałek)
  • Impedancja wejściowa: 1 Mohm ±1% równolegle z 13 pF ±1 pF
  • Sprzężenie wejścia: wybierane programowo AC/DC
  • Zakres napięć wejściowych (pełna skala): ±50 mV do ±20V w 9 zakresach
  • Zabezpieczenie przed przeciążeniem: ±100 V (DC + ACpp)

W zestawie:

  • Oscyloskop
  • Kabel USB 2.0
  • Instrukcja użytkownika
  • Oprogramowanie na płycie CD-ROM
  • Sondy oscyloskopowe

Czas realizacji na poniższe produkty wynosi do 7 dni roboczych